Analīzes

Asins, urīna un fēču analīzes ir svarīgs diagnostikas rīks, kas palīdz novērtēt veselības stāvokli un identificēt iespējamas slimības vai novirzes organismā. Šeit ir galvenie iemesli, kāpēc tās ir nepieciešamas:

Organisma vispārējā stāvokļa novērtēšana – asins analīzes palīdz pārbaudīt imūnsistēmas darbību, hormonu līdzsvaru un uzturvielu līmeni.

Profilaktiskie izmeklējumi – regulāras asins analīzes var palīdzēt agrīni atklāt veselības problēmas un novērst to saasināšanos.

Slimību diagnostika – tās tiek izmantotas, lai identificētu infekcijas, anēmiju, cukura diabētu, nieru un aknu darbības traucējumus u.c.

Ārstēšanas efektivitātes kontrole – ārsti var uzraudzīt zāļu vai terapijas ietekmi uz organismu, pielāgojot ārstēšanu, ja nepieciešams.

Asins analīzes

Pilna asins aina (PAA) – sniedz vispārīgu informāciju par asins šūnu sastāvu, palīdz identificēt anēmiju, infekcijas un citus veselības traucējumus.

Bioķīmiskā analīze – mēra dažādu vielu līmeni asinīs, piemēram, glikozi, holesterīnu, aknu un nieru rādītājus, elektrolītus.

Hormonu analīze – vērtē vairogdziedzera, dzimumhormonu, stresa hormonu (kortizola) un citu hormonu līmeni.

Imunoloģiskās analīzes – palīdz noteikt alerģijas, autoimūnas slimības, kā arī izsekot imūnsistēmas darbībai.

Koagulācijas analīzes – nosaka asins recēšanas spējas, kas ir svarīgi pirms operācijām vai pie trombu veidošanās riska.

Infekciju tests – atklāj bakteriālas vai vīrusu infekcijas, piemēram, HIV, hepatītu, sifilisu

Urīna analīze

  • Vispārējā urīna analīze – nosaka krāsu, skaidrību, pH līmeni, olbaltumvielu, glikozes, ketonu, leikocītu un eritrocītu klātbūtni, kas var norādīt uz infekciju, nieru slimībām vai diabētu.
  • Urīna mikrobioloģiskā analīze – palīdz noteikt bakteriālas infekcijas, piemēram, urīnceļu infekcijas, un izvēlēties efektīvu antibiotiku ārstēšanu.
  • Bioķīmiskā urīna analīze – mēra dažādu vielu koncentrāciju urīnā, piemēram, kreatinīnu un urīnvielu, lai novērtētu nieru funkciju.
  • Toksikoloģiskā analīze – identificē narkotisko vielu, alkohola vai citu toksīnu klātbūtni organismā.
  • Hormonu analīze urīnā – tiek veikta, lai diagnosticētu hormonālas izmaiņas, piemēram, grūtniecību vai endokrīnas slimības.

Fēču analīzes

Kā sagatavoties fēču analīzēm?
  • Paraugs jāiegūst fizioloģiskas defekācijas laikā.
  • Fēces jānogādā laboratorijā tīrā, sausā traukā, ko var iegādāties aptiekā.
  • Nedrīkst vākt paraugu pēc klizmu veikšanas vai svecīšu ievietošanas.
  • Paraugā nedrīkst būt asiņu, urīna vai tualetes poda dezinficējošo līdzekļu piemaisījumu.

“Republikas laukuma klīnikā” var nodot asins, urīna un fēču analīzes. Pieteikties analīžu nodošanai var zvanot mūsu klīnikas darbiniekiem vai pierakstoties elektroniski. Analīžu nodošanas cena 10,00 euro.

Citi